Ментальні образи та деструкція українського суспільства в напрямі історичного вшанування
Ключові слова:
кургани, могильники, монументиАнотація
Розуміння історичних процесів, що сформували деякі з ментальних образів нашого народу, дасть змогу коригувати державне управління, що відповідатиме потребам і духовній гармонії розвитку нашого народу.
Сучасна гібридна війна ведеться і в площині історичного вшанування минулого, тому для простих людей дуже дієве і переконливе на суто емоційному рівні побаченого образу без потреби аргументацій, на прикладі маніпуляції, питання: «Проти чого ви боретесь? Подивіться, яким пам’ятником вшанували Т. Шевченка при совєтах в Каневі 1939 р., а що збудувала для нього Україна?» [3]. Росія воює за збереження своєї колоніальної експансії, імперських наративів, удосконалених при совєтах. А народ України інтуїтивно відчуває, що це нас поглинає і знищує, тому дає йому відсіч. Тема, звісно, делікатна, але цю нашу інтуїтивну відмінність треба конкретизувати, щоб напрацювати пропозиції та конкретні кроки для захисту українських ментальних цінностей.
Посилання
История Киева. Київ: Изд-во Академии наук УССР, 1963. Т. 1. С. 47–48.
Кургани України. Ukrainian People. Ukrainian-Americam Magazine. August 2020. URL: https://ukrainianpeople.us/кургани-україни/
Христина Стебельська: квіти Кобзареві, які пам’ятаєш. NP_Ok/Flickr. URL: http:// www.flickr.com/photos/92077511@N08/sets/72157633944128641/
Толстой В. П. Ленинский план монументальной пропаганды в действии / отв. ред. О. И. Сопоцинский; Академия художеств СССР. Москва: Издательство Академии художеств СССР, 1961. 56 с.