Жінки в українській журналістиці (1905 - 1920 рр.).

Автор(и)

  • Viktoriia Shabranska

Ключові слова:

жінка, журналістика, періодична преса, суспільство, жіночі видання, редакторство

Анотація

У доповіді представлено становище жінки в журналістській галузі на початку ХХ століття. Питання участі жінок та їхній внесок розвиток преси в Україні є доволі маловивчене в вітчизняній історії журналістики. У роботі вперше були зібрані та проаналізовані усі жіночі постаті, що займались журналістською діяльністю в означений часовий період, і не лише саме жіночими виданнями, а також і загальними друкованими органами. Адже ХХ сторіччя стало новою епохою не тільки в розвитку українського суспільства, а й в становленні журналістської сфери. На українських теренах широкого поширення почав набирати жіночий рух. Тепер жінки хотіли спробувати свої сили у всіх сферах, а не лише у «традиційно жіночих». Так в українській пресі з’являються перші представниці журналістської професії, що змогли досягати успіху у кар’єрі та ставати навіть редакторками.

Посилання

Гриневич Я. Катря Гриневичева: біографічний нарис. Торонто: Гомін України, 1968. 95 с.

Животко А. Історія української преси. Київ: Наша культура і наука,1999. 368с.

Кісь О. Українські жінки у горнилі модернізації. Київ: Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. 304 с.

Олійник Н. Жіноча преса в Україні: минуле та сучасність. Львів: Незалежний культурологічний часопис «Ї», 2002-2003. № 27. С. 132 -150.

Орлова Т. Українська жіноча преса від минулого до сучасного у світлі історіографії. Київ: Вісник КНУ імені Тараса Шевченка, 2009. Вип.97. С. 48-53.

Передирій В. А. та ін. Жіноча доля на тлі доби: літопис жіночого руху у світлі українських видань. Київ: Дослідницький центр історії української преси, 1998. 120 с.

Сушкова О. Періодичні видання для жінок в Україні: динаміка розвитку та концептуальні особливості. Суми: СумДУ, 2009. 144 с.

##submission.downloads##

Номер

Розділ

Секція 3. Україна і світ: ідеологія, політичні практики, історичні наративи