Поховання з шийними гривнами культурного кола Бабине.

Автор(и)

  • Валентина Касьян

Ключові слова:

Східна Європа, бронзовий вік, культурне коло Бабине, дніпродонська бабинська культура, поховання, гривни, семіотика

Анотація

Вироби з металу є однією з найбільш вивчених категорій археологічних джерел загалом, однак існують культури, для яких такі вироби є великою рідкістю. Такою культурою є Бабине. Серед нечисленного переліку прикрас з металу у бабинців гривня зустрічається найрідше. З огляду на нечисленність знайдених на розкопках гривен, в статті розглянуті вже описані вченими раніше знахідки, знайдені на території Приазов’я і Придніпров’я в похованнях Бабинської культури, і представлена гіпотеза смислового навантаження цього виробу як елемента поховального обряду.

Посилання

Андрух С. И. Тощев Г. Н., Шахров Г. И. Великознаменские курганы (№ 14–5). Запорожье, 1995. 92 с.

Вангородская О. Г. О связях культуры многоваликовой керамики по материалам украшений. Межплеменные связи эпохи бронзы на территории Украины. Київ: Наук. думка, 1987. С. 38–48.

Литвиненко Р. А. Курганный могильник Возрождение на Донетчине. Российская археология. 1993. № 3. С. 188–197.

Литвиненко Р. О. Статево-вікова диференціація в поховальному обряді бабинських культур. Матеріали та дослідження з археології Східної України. Від неоліту до кіммерійців. Луганськ: Вид-во СНУ, 2007. № 7. С. 156–172.

Пряхин А. Д, Синюк А. Т. Курган эпохи бронзы у пос. Хохольский. Советская археология. 1983. № 3. С 197–202.

Труды Новочеркасской археологической экспедиции. В. 4. Азов, 1999.

Хуснутдинов Э. А., Шайхулахметов А. А. Пластинчатые бронзовые гривны финала эпохи бронзы – начала раннего железного века. Поволжская археология. № 3(25). 2018. С. 279–287.

##submission.downloads##

Номер

Розділ

Секція 6. Мистецтво в суспільному поступі